Dołącz do Biura Finansowo-Księgowego

Starsza Księgowa / Starszy Księgowy w Dziale Księgowości w Biurze Finansowo-Księgowym
Miejsce pracy: Warszawa, ul. Grzybowska 45
Kogo szukamy?
  • Szukamy osoby na stanowisko Starsza/y Księgowa/y w Dziale Księgowości w Biurze Finansowo-Księgowym.
  • Chcemy zatrudnić jedna osobę na umowę na zastępstwo.
Jaki jest adres miejsca pracy?
  • Miejsce pracy to Centrala RARS, ul. Grzybowska 45, 00-844 Warszawa
Czym będziesz się zajmować? Główne obowiązki:
  • Weryfikacja, dekretacja i ewidencjonowanie dokumentów księgowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości oraz aktów wykonawczych , w tym analiza dokumentów księgowych.
  • Opracowywanie materiałów analitycznych z zakresu prowadzonych spraw, dla potrzeb przełożonych.
  • Kontrolowanie i weryfikowanie rejestrów VAT w zakresie poprawności kwalifikacji podatku od towarów i usług.
  • Bieżąca analiza i weryfikowanie rozrachunków, sporządzanie i sprawdzanie potwierdzeń sald.
  • Prowadzenie korespondencji z kontrahentami w zakresie wzajemnych rozrachunków oraz współpraca z Dziełem Finansowym w zakresie wierzytelności.
  • Współuczestniczenie w opracowywaniu Zakładowego Planu Kont oraz projektów przepisów wewnętrznych dotyczących rachunkowości.
  • Współuczestniczenia w opracowywaniu dokumentacji przetargowej dot. wyboru biegłego rewidenta.
  • Współuczestniczenie w sporządzaniu miesięcznej, kwartalnej i rocznej sprawozdawczości finansowej z zachowaniem zgodności z obowiązującymi przepisami.
  • Bieżąca współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie spraw finansowo – księgowych.
  • Sporządzanie zestawień i przygotowywanie dokumentów dla potrzeb organów kontrolujących RARS.
Sprawdź, czy spełniasz niezbędne wymagania:
  • Wykształcenie wyższe.
  • Minimum 3 lata stażu pracy w komórce księgowej.
  • Doświadczenie w dziale księgowości lub na podobnym stanowisku.
  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów.
  • Zaawansowana znajomość księgowości.
  • Znajomość zagadnień z zakresu finansów publicznych, sprawozdawczości budżetowej i rachunkowości finansowej.
  • Biegła znajomość obsługi komputera, w tym pakietu MS Office: Word, Excel.
  • Wymagane umiejętności i kompetencje:
    • Umiejętność pracy pod presją czasu
    • Analityczne myślenie
    • Prawidłowa interpretacja przepisów
    • Umiejętność organizacji pracy oraz pracy w zespole i wielozadaniowość.
Twoje dodatkowe atuty, czyli wymagania pożądane:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe.
  • Staż w jednostkach sektora finansów publicznych.
  • Dobra znajomość modułów księgowych w systemie SAP ERP.
  • Język angielski na poziomie średnim.
Sprawdź co oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Premie uzależnione od wyników pracy.
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych.
  • Preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie.
  • Pakiet w ramach ZFŚS oferujący między innymi:
    • dofinansowanie do wypoczynku pracowników oraz dzieci pracowników.
    • dodatek świąteczny.
Chcę aplikować. Jakie dokumenty mam złożyć? Wymagane dokumenty
  • Życiorys (CV).
  • Własnoręcznie podpisane oświadczenie kandydata o wyrażeniu / niewyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na poddanie się procedurze dopuszczenia do informacji niejawnych.

Powiązane