często zadawane pytania

W porównaniu z innymi stronami z ofertami pracy, liczba ofert umieszczonych na grapevinejobs.pl nie jest duża. Dlaczego?

Dlatego, że starannie wybieramy oferty, które zamieszczamy na stronie. Przyjmujemy jedynie oferty, które mają jakiś związek z branżą mediów. Wolimy mieć małą liczbę ofert z branży niż wiele ofert spoza niej.

Próbowałem korzystać z funkcji filtrowania ofert i z opcji oferta dla Ciebie, ale stanowiska, które mnie interesuje nie było się na liście. Co mogę zrobić?

Staraliśmy się opracować wszechstronną listę stanowisk, ale nie chcieliśmy, aby była ona nadmiernie długa. Kierowaliśmy się następującą logiką:

 • Przejrzyj starannie listę stanowisk – stanowisko, którego poszukujesz może być na liście, ale może być inaczej opisane.

 • W niektórych wypadkach stanowisko definiowane jest przez wynagrodzenie.

 • Niektóre stanowiska są połączone z podobnymi stanowiskami. Jak poprzednio, poziom wynagrodzenia oddzieli zwykłego analityka od kierownika lub dyrektora handlowego.

 • Niektóre stanowiska trudno zrozumieć, jeśli nie połączy się ich z branżą. Na przykład określenie 'producent' może oznaczać co innego w połączeniu z 'produkcja – film', a co innego w połączeniu z 'Internet/nowe media'.

 • Jeśli nadal nie możesz odnaleźć oferty pracy na interesującym Cię stanowisku, daj nam znać.

  Dlaczego kolejność, w jakiej pojawiają się oferty na grapevinejobs.pl stale się zmienia?

  Ponieważ:

  * Nowe oferty umieszczane są bezpośrednio na górze listy
  * Wszystkie oferty są ‘odświeżane’ po 7 dniach i przenoszone na górę listy
  * Wszystkie oferty są automatycznie usuwane co dwa tygodnie (aby na stronie nie było ofert ‘nieaktywnych’). Oferty można ponownie umieścić na stronie, jeśli stanowisko jest nadal dostępne. Oferty umieszczane ponownie pojawiają się na górze listy.

  Zarejestrowałem się, jako użytkownik opcji oferta dla Ciebie jakiś czas temu, ale do tej pory nie otrzymałem żadnego komunikatu. Dlaczego?

  grapevinejobs.pl wysyła komunikaty oferta dla Ciebie, które dokładnie odpowiadają wszystkim kryteriom – stanowisko, branża, lokalizacja i minimalne wynagrodzenie. W przeciwnym razie nie będziemy Ci zawracać głowy. Oczywiście, im szersze kryteria, tym większe prawdopodobieństwo, że oferta z interesującą Cię pracą zostanie wymieniona. Możesz zmienić swoje kryteria przechodząc do opcji oferta dla Ciebie.

  Złożyłem podanie o pracę poprzez grapevinejobs.pl. Skąd wiem, że pracodawca otrzymał moje podanie? Oraz

  Złożyłem podanie o pracę i zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, ale oferta pracy została już usunięta ze strony. W jaki sposób mogę obejrzeć oryginalną ofertę? Oraz
  Złożyłem podanie o pracę, ale nie pamiętam, którą wersję CV/listu przewodniego wysłałem. Czy możecie mi pomóc?

  Możesz znaleźć rejestr wszystkich stanowisk, o które się ubiegałeś wraz z linkami do wysłanego CV i listu przewodniego, plus interesujące Cię oferty pracy (nawet jeśli oferta została już usunięta ze strony): kliknij na historię podania w menu głównym kandydaci.
  Pamiętaj, że te dane zostaną usunięte 60 dni od czasu usunięcia oferty ze strony.

  Mam pytanie do pracodawcy na temat oferty zamieszczonej na stronie grapevinejobs.pl. Jak mogę nawiązać kontakt?

  Oferenci mogą podać numer telefonu, pod którym udzielane są odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące oferty. Brak numeru oznacza, że pracodawcy nie chcą, aby do nich dzwoniono w sprawie oferty. Aby wysłać do pracodawcy maila, napisz do nas, a my przekażemy twoją wiadomość pracodawcy.

  Kto jest właścicielem grapevinejobs.pl?

  grapevinejobs.pl jest polskim przedstawicielem brytyjskiej firmy grapevinejobs Ltd, która jest spółką z o.o. założoną przez jej pracowników.

  grapevinejobs Ltd jest siecią międzynarodowych portali ofert oracy w mediach.

  Dlaczego nie podajecie, kiedy oferty zostały umieszczone po raz pierwszy, a także daty ich ważności?

  Nie podajemy daty pierwszego umieszczenia oferty ponieważ nie chcemy koncentrować uwagi na nowych ofertach kosztem innych, które są nadal aktualne.
  Jednakże zwracamy uwagę, że podejmujemy działania, aby wszystkie oferty umieszczone na stronie były aktualne. Na przykład, wszystkie oferty są automatycznie usuwane po dwóch tygodniach i ponownie umieszczane, jeśli pracodawca potwierdzi, że oferta jest nadal aktualna.

  Podobna logika dotyczy dat ważności oferty – należy założyć, że oferta, która znajduje się na stronie grapevinejobs.pl jest aktualna.

  W jaki sposób mogę zwiększyć szanse, że podanie złożone poprzez grapevinejobs.pl zostanie przyjęte?

  Po pierwsze, starannie zapoznaj się z ofertą zwracając szczególną uwagę na umiejętności i doświadczenie, jakich oferent poszukuje. Musisz w sposób realny ocenić swoje umiejętności w kontekście wymagań. Pamiętaj, że rynek pracy jest bardzo konkurencyjny a aplikanci, których szanse na powodzenie są małe nie oznaczają efektywnego wykorzystania czyjegokolwiek czasu.
  Nie składaj podania poprzez grapevinejobs.pl jeśli chcesz jedynie złożyć ogólne podanie na próbę u konkretnego pracodawcy.
   Po drugie, bardzo ważny jest dobry list przewodni. Powinien on wyjaśniać w jasny, ale zwięzły sposób dlaczego Twoim zdaniem możesz odnieść sukces na danym stanowisku pracy. W liście powinieneś podkreślić swoje szczególne umiejętności, swoje zainteresowanie stanowiskiem oraz firmą. Jeśli napiszesz list ogólny, taki, który ma być dobry na każdą okazję, Twoje podanie z pewnością nie zostanie dobrze przyjęte.

  Kliknij tutaj aby zobaczyć 'często zadawane pytania' dla pracodawców.